FPW i MPMW Systemy oczyszczania i przechowywania wody pitnej.
Feature image

Galeria

FPW

FPW (Filtr Przenośny Wody) – to grupa mobilnych filtrów służących do polowego uzdatniania wód powierzchniowych i podziemnych dla celów spożywczych. Filtry usuwają z wody zanieczyszczenia naturalne, chemiczne, biologiczne, radioaktywne.

FPW możą być wykorzystywane w wojsku, straży pożarnej, w obronie cywilnej w przypadku awaryjnego zapatrywania ludności, szpitali, ośrodach wypoczynkowych.

Konstrukcje filtrów pozwalają na ich szybkie przemieszczanie, manewrowanie i rozwijanie do stanu gotowości. Urządzenia posiadają własne źródło zasilania.

Dane techniczne

MPMW

Moduł Polowego Magazynu Wody MPMW umożliwia przechowywanie wody pitnej do celów spożywczych, sanitarno-higienicznych i produkcyjno-usługowych.

MPMW może być wykorzystywane w wojsku, straży pożarnej, w obronie cywilnej w przypadku awaryjnego zapatrywania ludności, szpitali, ośrodach wypoczynkowych.

Moduł Polowego Magazynu Wody może funkcjonować jako magazyn o pojemności ok. 60m³ lub stanowić element Polowego Magazynu Wody o pojemności ok. 240m³

Eksploatacja

W filtrach środkami filtracyjnymi są węgiel aktywny i kationit. Węgiel aktywny odpowiedzialny jest za adsorpcję związków organicznych nadających wodzie nieprzyjemny smak i zapach. Kationit odpowiada za przechwytywanie kationów skażonych promieniotwórczo. W procesie uzdatniania wody stosuje się roztwory zasadowego podchlorynu wapnia i siarczanu glinu, które usuwają mikrozanieczyszczenia, dechlorują i dezynfekują wodę.

Nasza firma posiada wykwalifikowane zaplecze konfekcyjne, które pozwala na sprzedaż podzielonych w odpowiednie ilości środków chemicznych do uzdatniania wody. Zestawy środków chemicznych pozwalają na całkowite oczyszczenie wody pobranej z jakiegokolwiek źrodła do takiego stopnia, że nadaje się do spożycia. W oferowanych przez nas zestawach środków rotacyjnych można znaleźć siarczan glinu, podchloryn wapnia, kationit czy węgiel aktywny.

2020 Partner Systems all rights reserved. www.partnersystems.pl